محمد یزدانی
محمد یزدانی

11 ماه پیش

پاسخ

کاهش تعداد سطر با گام مشخص

سلام من یک فایل اکسل دارم که حدود دویست و شصت هزار سطر و دو ستون دارد.

میخوام دیتا ها را هر هزار دیتا یک دیتا را بگیرم و یک فایل جدید به من بدهد.

یعنی سطر اول دیتا شماره ۱

سطر دوم دیتا شماره ۱۰۰۱ را به من بدهد

سطر سوم دیتای ۲۰۰۱

سطر بعدی ۳۰۰۱

و الی اخر

چه کاری باید بکنم ؟

هر دو ستون را میخواهم.

گزارش تخلف

سؤالات مربوط به اکسل

برو به

به پشتیبانی نیاز داری؟

در صورتی که

• در کار با بتازون مشکلی دارید
  • در مورد خدمات بتازون سؤالی دارید
  • نظراتی را برای ارتقا و بهبود خدمات دارید

خوشحال میشیم که حتماً با ما در میان بزارید

وحید حسین پور
وحید حسین پور

11 ماه پیش

با درود

شما نمونه فایل با 10 رکورد نمونه پیوست کنید تا راهنمایی لازم صورت پذیرد.

با سپاس/

گزارش تخلف

محمد یزدانی
محمد یزدانی

11 ماه پیش

نمونه فایل رو به پیوست ارسال کردم

فایل‌ها
فایل‌ها توسط کاربران بارگذاری شده و بتازون هیچ بررسی و مسئولیتی بر روی فایل‌ها ندارد.

گزارش تخلف

وحید حسین پور
وحید حسین پور

11 ماه پیش

با درود مجدد

من برداشتی که از نیاز شما دارم اینکه یک ستون می خواهید که حاوی یک عدد 4 رقمی یا شاید هم تعداد ارقام مهم نیست ولی عدد سمت چپ باینگر شماه ردیف باشد. درست متوجه شدم؟

به این ترتیب:

1001 2001 3001 4001 5001 6001 7001 8001 9001 10001 11001 12001 13001 14001 15001 16001 17001

گزارش تخلف

علی امینی
علی امینی

11 ماه پیش

سلام و درود

با اجازه آقای حسین پور من یک راه حل میگم ببینید آیا پاسخگو هست یا نه

اول کل محدوده داده ها رو تیبل کنید با ctrl+T و بعد یک ستون جلوی داده هاتون رو باید ایجاد کنید که داده هایی که لازم دارید وارد بشن و یک ستون دیگه که داده های متناظر ستون بعد وارد بشن.

با دوتا فرمول نسبتا ساده که وارد کنید توی اولین ردیف هر ستون؛ خود اکسل میاد ستون ها رو براتون پر میکنه و من فکر کنم داده ها رو برای نمودار کشیدن میخواین در این صورت میتونید اون دو ستون جدید رو انتخاب کنید و راحت نمودار رسم کنید.

ستون اول:

=IF((((ROWS($A$2:[@[T(hr)]])-1)/1000)+1)=ROUND(((ROWS($A$2:[@[T(hr)]])-1)/1000)+1,0),[@[T(hr)]],"")

ستون دوم:

=IF((((ROWS($A$2:[@[T(hr)]])-1)/1000)+1)=ROUND(((ROWS($A$2:[@[T(hr)]])-1)/1000)+1,0),[@[P(bar)]],"")

داده ها چون زیاده یکم طول میکشه احتمالا

نکته بعد اینه که میتونید تنظیم کنید چندتا گام میخواین

اون عدد 1000 رو ببینید که توی هر فرمول دوبار تکرار شده. این تعداد گام هست و میتونید خودتون عوضش کنید یا حتی داینامیکش کنید و به جای اینکه توی فرمول عدد وارد کنید به یک سلول ارجاع بدید و اون سلول رو مشخص کنید که چندتا چندتا داده میخواین.

اگه بازم توضیح بیشتری لازم دارید بفرمایید.

نمونه فایل که فرستادین رو هم من 20 تا 20 تا حذف کردم و آپلود میکنم به پیوست تا نتیجه ملموس باشه

فایل‌ها
فایل‌ها توسط کاربران بارگذاری شده و بتازون هیچ بررسی و مسئولیتی بر روی فایل‌ها ندارد.

گزارش تخلف

علی امینی
علی امینی

11 ماه پیش

اینم اون حالت که گفتم میتونه تعداد گام ها داینامیک باشه:

فایل‌ها

گزارش تخلف

برو به

درباره ما

بتازون یک سایت نیست، یک خانواده است. یک محل برای همه ما، محلی که به هم کمک کنیم و با هم پیشرفت کنیم. این که الآن اینجایی اتفاقی نیست، خوشحالیم که بهمون ملحق شدی...