امیر مصدق
امیر مصدق

1 سال پیش

پاسخ

برابر سازی مقدار چند سلول

سلام عرض ادب

دوستان بطور مثال من ۳ سلول دارم میخوام وقتی داخل هر سلول هر عددی زدم بقیه هم به اون عدد تغییر کنن نکته مهم اینه که نمیتونم سلول ها را مساوی هم قرار بدم و رفرنسی ندارم که مساوی با اون کنم رفرنسم متغیره ممنون میشم راهنمایی کنین

گزارش تخلف

سؤالات مربوط به اکسل

برو به

به پشتیبانی نیاز داری؟

در صورتی که

• در کار با بتازون مشکلی دارید
  • در مورد خدمات بتازون سؤالی دارید
  • نظراتی را برای ارتقا و بهبود خدمات دارید

خوشحال میشیم که حتماً با ما در میان بزارید

سلام

رفرنس دهی به صورت خطی هست نه حلقه ای!

یعنی اگر سلول A1 به سلول B1 وابسته هست، سلول B1 به هیچ وجه نمی تواند به سلول A1 وابسته باشد. چون بعد تغییر B1 مقدار A1 تغییر میکنه، اگر قرار باشه بعدش دوباره B1 تغییر کنه (چون A1 تغییر کرده) یعنی یک حلقه تا ابد تکرار شونده

پس این جمله "وقتی داخل هر سلول (از این 3 سلول) هر عددی زدم بقیه هم (2 تای دیگه این 3 سلول) به اون عدد تغییر کنن" امکان پذیر نیست. اگر منظورتون همینه

لطفا دقیق تر بگید قضیه چیه تا راه حلی براش پیدا کنیم

گزارش تخلف

امیر مصدق
امیر مصدق

1 سال پیش

بله دقیقا همین مورد که فرمودین مورد نیازم هست اجازه بدید یه مثال بزنم یه راه حل برای این مشکل پیدا کنیم

مثال: من کارم موبایل هست لیستی از گلس را میخوام تو اکسل وارد کنم مشکل اینجاست که مثلا گلس A20 با A30 و تعدادی دیگه یکیه

یا باید همه مدل های مشابه را تو یک سلول بزنم و موجودی را در سلول مقابل که این حالت زمان چک کردن مدل خیلی سخته یا این که مدل ها را جدا جدا بزنم

سوالی که پرسیدم دقیقا مربوط به این حالت جدا جدا هست،

وقتی مدل را جدا بزنم سرچ خیلی راحت میشه ولی زمانی که مثلا از موجودی A20 کم میکنم باید از مدل های مشابه هم کم بشه که همین حالت حلقه پیش میاد برای حل این موضوع چیکار باید کرد؟

گزارش تخلف

تو که داری داده ها رو مرتب وارد میکنی یبارکی بیا یه حرکت کامل تر بزن که این مشکلم حل بشه

یک شیت بزار برای ورودی (خریدهات) اونجا چون گلس A20و A30و غیره یکی هست طبیعتا یک سلول میشه

یک شیت بزار فروش و اونجا تک تک فروشت رو ثبت کن (برای A20 و A30 و غیره جدا)

حالا میام سر موجودی، راحت یه فرمول یکسان جلو A20و A30 و غیره میزاری موجودی رو بهت راحت میده. اینم فرمول: ورودی مشترک (شیت اول) منهای جمع فروش A20و A30 وغیره (شیت دوم)

گزارش تخلف

برو به

درباره ما

بتازون یک سایت نیست، یک خانواده است. یک محل برای همه ما، محلی که به هم کمک کنیم و با هم پیشرفت کنیم. این که الآن اینجایی اتفاقی نیست، خوشحالیم که بهمون ملحق شدی...