فرزاد نره یی
فرزاد نره یی

12 ماه پیش

حل شده

پاسخ

جمع اعداد جدول با اعداد جدول قبلی

سلام

دو تا جدول دارم که در جدول اول تعدادی عدد دارم

جدول دوم تعدادیعدد دارم

می خوام زمانی که اعداد جدول اول تغییر می کنه، جمع اعداد جدول اول و دوم در جدول دوم نوشته شود

گزارش تخلف

سؤالات مربوط به اکسل

برو به

به پشتیبانی نیاز داری؟

در صورتی که

• در کار با بتازون مشکلی دارید
  • در مورد خدمات بتازون سؤالی دارید
  • نظراتی را برای ارتقا و بهبود خدمات دارید

خوشحال میشیم که حتماً با ما در میان بزارید

سلام

از فرمول sum استفاده‌ کنید.

=sum(TABLE_1,TABLE_2)

که TABLE_1 ستون اعداد جدول اول و TABLE_2 ستون اعداد جدول دوم هست.

گزارش تخلف

وحید حسین پور
وحید حسین پور

12 ماه پیش

با درود

با احترام به نظر و پاسخ جناب آقاي ياوري

كاربر در سوال خود اظهار كرده است كه "جمع اعداد جدول اول و دوم در جدول دوم نوشته شود" و اين فرايند ايجاد لوپ مي كند . البته اگر كاربر نياز خود را شفاف تر و يا با فايل نمونه بيان كننده قطعا راهنمايي بهتري خواهند گرفت.

با سپاس

گزارش تخلف

اهان

یعنی منظورشون توی همون ستون جدول دوم بود؟ فکر کردم در ستون دیگری یا سلول مجزایی این رو نیاز داره

اگر بخواهید در جدول دوم، اعداد با جدول اول جمع و جایگزین شوند تنها راه حل به نظرم استفاده از VBA است.

تشکر از تذکرتون

گزارش تخلف

فرزاد نره یی
فرزاد نره یی

12 ماه پیش

باسلام

فایل پیوست برایتان ارسال می گردد

روزانه اعداد جول بالایی تعبیر می کند

و جمع اعداد جدول بالایی و پاییینی باید در جدول پاییی نوشته شود هر کدوم در محل خودش

فایل‌ها
فایل‌ها توسط کاربران بارگذاری شده و بتازون هیچ بررسی و مسئولیتی بر روی فایل‌ها ندارد.

گزارش تخلف

سلام

همانطور که اقای حسین پور لطف کردند و بیان کردند، با فرمول نویسی، شما وارد یک حلقه بی نهابت می شوید (چون مدام باید با خودش جمع شود) و غیرقابل انجام.

ولی با کد نویسی vba شما می‌توانید دستور اینکه پس از تغییر مقادیر جدول بالا، یکبار فرایند جمع و اپدیت جدول پایین رخ دهد را اجرا کنید

این مورد نیاز به دانش مقدماتی vba یا برونسپاری به صورت پروژه دارد

ویرایش شده توسط علی محمد یاوری در 12 ماه پیش

گزارش تخلف

وحید حسین پور
وحید حسین پور

12 ماه پیش

با تشكر از پاسخ جناب آقاي یاوری

در اكسل علاوه بر كد نويسي با vba (كه جديدا هم پايتون به اكسل اضافه گرديده است) با استفاده از ابزار "Paste Special" می توانید یک عدد را به جدول اضافه كرد كه براي اين امر مي توان طبق مراحل زير اقدام كرد:

1. محدوده عددي جدول بالا را انتخاب و با استفاده از كليد میانبر Ctrl+C كپي نماييد.

2. محدوده عددي جدول پايين را انتخاب و روي آن راست كليك و گزینه "Paste Special" را انتخاب نماييد.

3. در پنجره "Paste Special"، از قسمت "Paste" گزینه "Values" و از قسمت "Operation" گزینه "Add" را انتخاب نمايد.

4. سپس بر روی دکمه "OK" کلیک نموده تااعداد جدول بالاي شما به جدول پايين اضافه گردد

گزارش تخلف

فرزاد نره یی
فرزاد نره یی

12 ماه پیش

پاسخ حل کننده

ممنونم از شما دوستان عزیز

در اولین فرصت انجام میدم

گزارش تخلف

برو به

درباره ما

بتازون یک سایت نیست، یک خانواده است. یک محل برای همه ما، محلی که به هم کمک کنیم و با هم پیشرفت کنیم. این که الآن اینجایی اتفاقی نیست، خوشحالیم که بهمون ملحق شدی...