سیما مهرپوری
سیما مهرپوری

1 سال پیش

پاسخ

گزارش فروش و مرجوعی فروشگاه

سلام میخوام میزان فروشم به هرفروشگاه و مرجوعی هر فروشگاه رو در اکسل محاسبه کنم و خروجی دربیارم بهترین روش چجوریه؟میخوام گزارش بدم هر روز

ویرایش شده توسط علی محمد یاوری (ادمین) در 1 سال پیش

گزارش تخلف

سؤالات مربوط به اکسل

برو به

به پشتیبانی نیاز داری؟

در صورتی که

• در کار با بتازون مشکلی دارید
  • در مورد خدمات بتازون سؤالی دارید
  • نظراتی را برای ارتقا و بهبود خدمات دارید

خوشحال میشیم که حتماً با ما در میان بزارید

سلام

خب تمام اطلاعات را در یک ساختار جدولی وارد کنید! تا راحت هر گزارشی رو بتونید استخراج کنید

به این صورت: یک ستون نام فروشگاه، یک ستون فروش یا مرجوعی بودن، یک ستون تاریخ، یک ستون تعداد، یک ستون شرح کالا و ....

دقیقا منظورتون چیه و چه ساختاری رو الان دارید تا بهتر بتوانیم راهنمایی کنیم.

گزارش تخلف

سیما مهرپوری
سیما مهرپوری

1 سال پیش

فرمت شیت هام به این شکل ستون اول نام فروشگاه .ستون دوم تاریخ ستون سوم تا ۳۲ ام نام هر محصول

نمونه شیت رو براتون ارسال کردم شیت دوم هم به همین شکل فقط اطلاعات مرجوعی ها است

فایل‌ها
فایل‌ها توسط کاربران بارگذاری شده و بتازون هیچ بررسی و مسئولیتی بر روی فایل‌ها ندارد.

گزارش تخلف

همونطور که گفتم اگر همه چیز رو ستونی کنی خیلی بهتره و ساده تر و با یک sumifs ساده همه گزارش های مدنظرت رو داری.

ولی برای این حالت با این فرمول به صورت داینامیک گزارش فروش رو داری (یا مرجوعی اگر شیت رو عوض کنی) (شیت اختلاف رو نگاه کن)

=SUMIFS(OFFSET(فروش!$C$2,0,MATCH(B4,فروش!$D$2:$AI$2,0),99999,1),فروش!$B$2:$B$100000,$D$2,فروش!$C$2:$C$100000,$D$1)

اگر ستونی باشه این فرمول Offset حذف میشه و خیلی ساده و جذاب میشه.

فقط کافیه توی شیت اختلاف تاریخ و اسم فروشگاه رو یک لیست کشویی کنی و از لیست انتخاب کنی تا همه چی داینامیک سه سوت تغییر کنه.

فایل‌ها
فایل‌ها توسط کاربران بارگذاری شده و بتازون هیچ بررسی و مسئولیتی بر روی فایل‌ها ندارد.

گزارش تخلف

برو به

درباره ما

بتازون یک سایت نیست، یک خانواده است. یک محل برای همه ما، محلی که به هم کمک کنیم و با هم پیشرفت کنیم. این که الآن اینجایی اتفاقی نیست، خوشحالیم که بهمون ملحق شدی...