فرزاد نره یی
فرزاد نره یی

11 ماه پیش

پاسخ

مشخص شدن شماره تکراری در ستون‌

سلام با تشکر از دوستان عزیز

ستونی از شماره پرمیت دارم .می خوام وقتی عددی میزنم اگه تکراری بود بهم اطلاع بدهد

گزارش تخلف

سؤالات مربوط به اکسل

برو به

به پشتیبانی نیاز داری؟

در صورتی که

• در کار با بتازون مشکلی دارید
  • در مورد خدمات بتازون سؤالی دارید
  • نظراتی را برای ارتقا و بهبود خدمات دارید

خوشحال میشیم که حتماً با ما در میان بزارید

علی امینی
علی امینی

11 ماه پیش

سلام و درود

اگه میخواین صرفا اطلاع بده که با کاندیشنال فرمتینگ راحت انجام میشه

اما اگه میخواین اجازه ورود به داده تکراری ندین؛ با دیتا ولیدیشن میتونید انجام بدین به این صورت:

چون یادمه قبلا با هم صحبت کردیم و بهتون گفتم تیبل کنید محدوده رو؛ یه راه میگم که روی تیبل جواب بده

یه ستون کمکی ایجاد کنید داخل محدوده تیبل و میتونید اینو بعدا هاید کنید. توی اولین سلولش بنویسید:

=IF(COUNTIF([number],[@number])=1,TRUE,FALSE)

جای number هم اسم سر ستون رو وارد کنید که استاندارد هست توی بحث رفرنس دهی تیبل. اگه متوجه نشدین بفرمایید تا بیشتر توضیح بدم.

حالا کل ستونی که میخواین شماره پرمیت وارد کنید رو انتخاب کنید.

بعد میخوایم بریم توی دیتا ولیدیشن پس از shortcut زیر استفاده میکنیم: Alt+a+v+v

حالا خیلی ساده گزینه در تب settings و بخش Allow از لیست گزینه custom رو انتخاب میکنیم.

یه بخش باز میشه برای فرمول نویسی

اینجا باید نگاه کنید به محدوده ای که انتخاب کردید. یک سلول هست که کمرنگ تر از بقیه هست بهش میگن active cell ببینید سلول متناظرش توی ستون کمکی که ایجاد کردین کدوم سلوله. برای من مثلا B2 بود پس فرمولی که مینویسم به این صورته:

=B2=TRUE

اوکی میکنیم و تمام.

توی همون دیتا ولیدیشن یه تب داره به نام input message و میتونید ارور شخصی بنویسید براش. یعنی تا ارور میده چی نمایش داده بشه.

یه تب دیگه هم داره که اونجا میتونید تنظیم کنید که وقتی داده تکراری وارد کردید آیا جلوگیری کنه از ورود داده؟ یا صرفا اطلاع بده یا چی

همین

بازم اگه مشکلی بود بفرمایید.

گزارش تخلف

برو به

درباره ما

بتازون یک سایت نیست، یک خانواده است. یک محل برای همه ما، محلی که به هم کمک کنیم و با هم پیشرفت کنیم. این که الآن اینجایی اتفاقی نیست، خوشحالیم که بهمون ملحق شدی...