رضا پیوند
رضا پیوند

1 سال پیش

حل شده

پاسخ

جستجوی داده در یک فایل با مشخصات خاص

سلام..در یک فایل دوازده ماه سال در ۱۲ شیت ایجاد شده که هر شیت شامل ماه مربوطه در سالهای مختلف هست( مثلا فروردین از سال ۹۸ تا ۱۴۰۲) و شامل یه سری اطلاعات پرسنلی هست می‌خوام وقتی اسمی جستجو میکنم در تمام شیت ها جستجو انجام بشه و مبالغ مربوط به صورت جمع نمایش داده بشه ضمن اینکه در صورت وارد کردن داده جدید به صورت خودکار اعمال بشه.احتمالا از vlookup و sumif باید استفاده بشه ولی نتیجه نمیگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید

گزارش تخلف

سؤالات مربوط به اکسل

برو به

به پشتیبانی نیاز داری؟

در صورتی که

• در کار با بتازون مشکلی دارید
  • در مورد خدمات بتازون سؤالی دارید
  • نظراتی را برای ارتقا و بهبود خدمات دارید

خوشحال میشیم که حتماً با ما در میان بزارید

علی امینی
علی امینی

1 سال پیش

سلام

قدم اول بیاید تمام دیتابیس رو تیبل کنید تا بعد اگه زیرش خواستید کسی رو اضافه کنید؛ توی نتیجه نهایی بیاد.

بعد از اونجا که تعداد شیت ها محدود هست و هیچ وقت اضافه نمیشه؛ راهی که به ذهنم میرسه اینه که 12 تا sumif بنویسید و جمع کنید.

مثلا من برای سه تا شیت نوشتم خودتون همین سبک انجام بدین

اسم تیبل ها رو به اسم ماه در آوردم و رفرنس دادم. سلول B3 هم اسم اون فرد هست که قراره سرچ بشه

اگه میخواین شرط های بیشتری بذارید از sumifs استفاده کنید. مثلا میتونید نسبت به سال هم فیلتر کنید.

=SUMIF(خرداد[نام],$B$3,خرداد[مبلغ])+SUMIF(اردیبهشت[نام],$B$3,اردیبهشت[مبلغ])+SUMIF(فروردین[نام],$B$3,فروردین[مبلغ])

گزارش تخلف

رضا پیوند
رضا پیوند

1 سال پیش

سلام

ممنون از راهنماییتون ولی چون داده هه تکراری هستن( مثلا در شیت فروردین علی احمدی ۳ مرتبه مربوط به سالهای مختلف تکرار شده) یعنی ستون ها ثابت و ردیف ها طبیعتاً متغیر هستن جمع به درستی انجام نمیشه یعنی فقط یکی رو تشخیص میده( از ۳ علی احمدی فقط یکی رو تشخیص میده)....چکار باید کرد ؟ بازم ممنون

گزارش تخلف

علی امینی
علی امینی

1 سال پیش

خواهش میکنم.

فایلتون رو اگه میتونید بفرستید تا ببینم میتونم درست کنم یا نه.

اگه اطلاعات محرمانه هست. یه سری چیزای الکی وارد کنید تا فرمولش رو بنویسم بعد بفرستم و دوباره اطلاعات رو جایگزین کنید.

گزارش تخلف

رضا پیوند
رضا پیوند

1 سال پیش

ارسال شد خدمتتون...ممنونم

فایل‌ها
فایل‌ها توسط کاربران بارگذاری شده و بتازون هیچ بررسی و مسئولیتی بر روی فایل‌ها ندارد.

گزارش تخلف

علی امینی
علی امینی

1 سال پیش

پاسخ حل کننده

یک شیت جدید درست کردم و داده ها رو همونجور که میخواستید با sumif آوردم با کد زیر:

=SUMIF(فروردین[نام و نام خانوادکی],[@[نام و نام خانوادگی]],فروردین[مبلغ پرداختي])+SUMIF(اردیبهشت[نام و نام خانوادگی],[@[نام و نام خانوادگی]],اردیبهشت[مبلغ قسط پرداختي])+SUMIF(خرداد[نام و نام خانوادگی],[@[نام و نام خانوادگی]],خرداد[مبلغ  قسط پرداختي])+SUMIF(تیر[نام و نام خانوادگی],[@[نام و نام خانوادگی]],تیر[مبلغ قسط پرداختي])+SUMIF(مرداد[نام و نام خانوادگی],[@[نام و نام خانوادگی]],مرداد[مبلغ پرداختي])+SUMIF(شهریور[نام و نام خانوادگی],[@[نام و نام خانوادگی]],شهریور[مبلغ پرداختي])+SUMIF(مهر[نام و نام خانوادگی],[@[نام و نام خانوادگی]],مهر[مبلغ قسط پرداختي])+SUMIF(آبان[نام و نام خانوادگی],[@[نام و نام خانوادگی]],آبان[مبلغ پرداختي])+SUMIF(آذر[نام  و نام خانوادگی],[@[نام و نام خانوادگی]],آذر[مبلغ پرداختي])+SUMIF(Table4[نام و نام خانوادگی],[@[نام و نام خانوادگی]],Table4[مبلغ قسط پرداختي])+SUMIF(Table3[نام و نام خانوادگی],[@[نام و نام خانوادگی]],Table3[مبلغ قسط پرداختي])+SUMIF(اسفند[نام و نام خانوادگی],[@[نام و نام خانوادگی]],اسفند[مبلغ قسط پرداختي])

چک کنید ببینید همینجوری منظورتون بود؟

فایل‌ها
فایل‌ها توسط کاربران بارگذاری شده و بتازون هیچ بررسی و مسئولیتی بر روی فایل‌ها ندارد.

گزارش تخلف

رضا پیوند
رضا پیوند

1 سال پیش

تشکر آقای امینی

گزارش تخلف

علی امینی
علی امینی

1 سال پیش

خواهش میکنم موفق باشید

گزارش تخلف

رضا پیوند
رضا پیوند

10 ماه پیش

سلام در این فایل ایجادی یه خطا وجود داره که نتونستم راه حلی پیدا کنم و اون هم اینه که بعضی از داده پیدا نمیشه یعنی با وجود اینکه مثلاً اسم محمد حسنی هست توی شیت ها ولی پیدا نمیشه و جمع صفر انجام میشه حتی با باکس جستجوی اکسل( find) هم پیدا نمیشه... ممنون میشم راهنمایی کنید

گزارش تخلف

برو به

درباره ما

بتازون یک سایت نیست، یک خانواده است. یک محل برای همه ما، محلی که به هم کمک کنیم و با هم پیشرفت کنیم. این که الآن اینجایی اتفاقی نیست، خوشحالیم که بهمون ملحق شدی...