رحمان زارعیان
رحمان زارعیان

11 ماه پیش

حل شده

پاسخ

نمایش چندین خروجی برای تابع VLookup

سلام

من در اکسل دو ستون دارم که در ستون دوم به ازای یک مقدار ستون اول، چندین مقدار وجود دارد.

هنگامی که از تابع VLookup استفاده می کنم، تنها اولین مقدار یافت شده در ستون دوم را برمیگرداند در صورتی که بنده میخواهم تمامی نتایج را داخل سلول مشاهده کنم.

لطفا فایل پیوست را مشاهده کنید.

ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید.

باتشکر

فایل‌ها
فایل‌ها توسط کاربران بارگذاری شده و بتازون هیچ بررسی و مسئولیتی بر روی فایل‌ها ندارد.

گزارش تخلف

سؤالات مربوط به اکسل

برو به

به پشتیبانی نیاز داری؟

در صورتی که

• در کار با بتازون مشکلی دارید
  • در مورد خدمات بتازون سؤالی دارید
  • نظراتی را برای ارتقا و بهبود خدمات دارید

خوشحال میشیم که حتماً با ما در میان بزارید

وحید حسین پور
وحید حسین پور

11 ماه پیش

پاسخ حل کننده

با درود

اکسل برای بسیاری از مشکلات راهکارهای مختلفی گذاشته است که با توجه به نیاز و تسلط کاربر به توابع می توان به هدف رسید. چون ذات VLookup یک پاسخ را بر می گرداند باید از چندین مرتبه استفاده کرد و با کمک سایر توابع آنها با هم ادعام کرد ولی با فرمول زیر دقیقا پاسخ شما بدست می آید.

فقط یک نکته که بعد از تایپ فرمول به جای زدن Enter کلیدهای Ctrl+Shift+Enter را با هم بزنید.

=TEXTJOIN(", "؛ TRUE؛ IF(A:A=E2؛ B:B؛ ""))

شاد باشید

گزارش تخلف

وحید حسین پور
وحید حسین پور

11 ماه پیش

سلام

خیلی ممنون از پاسخ خوبتان.

منتها اکسل بنده تابع textjoin را ندارد و طبق سرچی که انجام دادم این تابع برای اکسل 2019 به بالاست. از انجا که سیستمم سازمانی است و امکان ارتقا اکسل وجود ندارد آیا تابع جایگزینی برای این تابع در اکسلهای ورژن پایین تر وجود دارد؟

باتشکر

با درود مجدد

اگر به هر دلیل به تابع فوق دسترسی ندارید می توانید با ترکیب توابع vlookup و index و small به نتیجه برسید. البته اطلاع ندارم که آیا ورژن شما این توابع را ساپورت می کند یا خیر؟

گزارش تخلف

رحمان زارعیان
رحمان زارعیان

11 ماه پیش

بله اکسل 2016 است و توابعی که فرمودید را پشتیبانی می کند.

گزارش تخلف

برو به

درباره ما

بتازون یک سایت نیست، یک خانواده است. یک محل برای همه ما، محلی که به هم کمک کنیم و با هم پیشرفت کنیم. این که الآن اینجایی اتفاقی نیست، خوشحالیم که بهمون ملحق شدی...