کلثوم ربیعی
کلثوم ربیعی

12 ماه پیش

حل شده

پاسخ

قفل کردن پرینت قسمتی از فایل اکسل

سلام من کار حسابداری انجام میدم در اکسل بعضی از داده ها فقط برای حساب کردن هست ولی نیازی به پرینت انها نداریم راهی هست این قسمت رو قفل کنیم پرینت گرفته نشه ممنون

گزارش تخلف

سؤالات مربوط به اکسل

برو به

به پشتیبانی نیاز داری؟

در صورتی که

• در کار با بتازون مشکلی دارید
  • در مورد خدمات بتازون سؤالی دارید
  • نظراتی را برای ارتقا و بهبود خدمات دارید

خوشحال میشیم که حتماً با ما در میان بزارید

علی امینی
علی امینی

12 ماه پیش

پاسخ حل کننده

سلام

میتونید یه کاری بکنید که اون سلول ها نامرئی بشن

یعنی در ظاهر انگار وجود ندارن ولی باطن وجود دارن

اون سلول ها رو انتخاب کنید و ctrl+1 رو بزنید

حالت custom رو انتخاب کنید و از قسمت type

سه تا ; بذارید

این شکلی:

;;;

اوکی کنید و تمام

گزارش تخلف

وحید حسین پور
وحید حسین پور

12 ماه پیش

علاوه بر روشي كه جناب آقاي اميني توضيح دادند 4 روش زير نيز بر اساس نياز و شرايط فايل اكسل مي توانيد استفاده كنيد:

روش اول:

برای پرینت گرفتن قسمتی از فایل اکسل، مراحل زیر را انجام دهید:

1. محدوده مورد نظر را در اکسل با استفاده از موس انتخاب یا در صورتی که محدوده‌ای بزرگتر و گسترده تر در نظر دارید، کلید "Ctrl" را نگه داشته و بر روی هر سلولی که می‌خواهید انتخاب کنید، کلیک نمایید.

2. با استفاده از کلید میانبر "Ctrl+P" یا "Ctrl+F2" يا استفاده از منو "File" و انتخاب گزينه "Print" به قسمت چاپ برويد.

3. در صفحه چاپ، در بخش "Settings" ، گزینه "Print Selection" (چاپ محدوده انتخاب شده) را انتخاب کنید.

4. با اين تنظيمات فقط قسمتي كه كابر انتخاب كرده است چاپ مي شود.

---------------------

روش دوم:

استفاده از Page Break Preview در اكسل هست كه بوسيله آن مي توايند تقسيم بندي صفحات در حالت چاپ را تغيير دهيد.

1. از منوی "View" و در قسمت "Workbook Views" گزینه ی "Page Break Preview" را انتخاب كنيد.

2. حال، صفحات فعال شده در حالت Page Break Preview به شما نشان داده می شود كه می توانید خط تقسیم صفحات را با موس تغییر دهید.

3. برای جابجایی یک خط تقسیم صفحه، روي نوار آبي رنگ اطراف مکان تقسیم صفحه موس را نگه داشته و به محدوده مورد نظر بكشيد.

این مراحل به شما امکان می دهد تا بتوانید تقسیم بندی صفحات در حالت چاپ در اکسل را مشاهده کنید و آنها را تغییر دهید.

نكته: برای خروج از حالت Page Break Preview، می توانید دوباره به منوی "View" بروید و گزینه "Normal" را انتخاب کنید،

---------------------

روش سوم:

مخفي كردن سطر يا ستون كه نيز به چاپ ندارد با استفاده از انتخاب سطر يا ستون مد نظر و راست كليك و اتخاب گزينه Hide.

----------------------

روش چهارم:

تغيير رنگ متن داده هايي كه نمي خواهيم چاپ شود به رنگ سفيد (هم رنگ كاغذ مورد استفاده).

گزارش تخلف

کلثوم ربیعی
کلثوم ربیعی

11 ماه پیش

ممنون بابت وقتی که گذاشتید ولی اقای امینی چیزی که من در نظر دارم اینه که موقع حسابداری اون داده ها رو بتونم ببینم چون همیشه در حال تغییر هستند و بهشون نیاز دارم ولی موقع پرینت اون قسمت می خوام که اتوماتیک از حالت چاپ خارج بشن نخوام هر دفعه اون قسمت رو انتخاب کنم تا چاپ نشن چیزی که شما توضیح دادید باعث میشه خود داده ها کلا مخفی بشن

گزارش تخلف

علی امینی
علی امینی

11 ماه پیش

خواهش میکنم. دقیقا اون حالتی که میخواستین رو نتونستم پیدا کنم اما یک سری کد vba نوشتم که وقتی میخواین پرینت انجام بدین داده ها رو انتخاب کنید و بعد دکمه مربوطه که گذاشتم رو بزنید و داده ها مخفی میشن و کامنت گذاشته میشه که مخفی شدن.

شما پرینت رو انجام بدین و بعد اون سلول های کامنت دار را انتخاب کنید و دکمه دیگه ای که گذاشتم رو بزنید و داده ها از حالت مخفی در میان و کامنت شون از بین میره.

البته اگه با ماکرو دار شدن فایلتون مشکلی نداشته باشین.

کدها که نوشتم رو هم براتون میفرستم اگه خواستین بیشتر شخصی سازی کنید یا خودتون وارد کنید:

Sub Macro1()

'

' Macro1 Macro

'

'

Selection.NumberFormat = ";;;"

Dim cell As Range

Dim commentText As String

' دريافت متن کامنت از کاربر

commentText = "سلول ها براي پرينت مخفي شده اند!!!"

' پيمايش تمام سلول‌هاي انتخاب شده

For Each cell In Selection

' اضافه کردن کامنت به سلول فعال

cell.AddComment commentText

Next cell

End Sub

Sub Macro2()

'

' Macro2 Macro

'

'

Selection.NumberFormat = "General"

Selection.ClearComments

End Sub
فایل‌ها
فایل‌ها توسط کاربران بارگذاری شده و بتازون هیچ بررسی و مسئولیتی بر روی فایل‌ها ندارد.

گزارش تخلف

کلثوم ربیعی
کلثوم ربیعی

11 ماه پیش

ممنون اقای امینی لطف کردید یک دنیا تشکر

گزارش تخلف

کلثوم ربیعی
کلثوم ربیعی

11 ماه پیش

ممنون اقای حسین پور از وقتی که گذاشتید لطف کردید قسمت تقسیم بندی صفحه خیلی کمک کننده بود استفاده کردم ولی باز هم بعضی از داده ها هستن جاهای مختلف از سند قرار می گیرن و این گزینه جوابگوشون نیست ممنون از شما

گزارش تخلف

برو به

درباره ما

بتازون یک سایت نیست، یک خانواده است. یک محل برای همه ما، محلی که به هم کمک کنیم و با هم پیشرفت کنیم. این که الآن اینجایی اتفاقی نیست، خوشحالیم که بهمون ملحق شدی...