مژگان خاطری
مژگان خاطری

1 سال پیش

پاسخ

امتیاز بندی سابقه شغلی

میخوام توی یک ستون جمع ساعتهای آموزشی گذرانده شده پرسنل رو به ساعت وارد کنم بعد تو ستون روبروش امتیاز بدم به اینصورت :

هر 20 ساعت آموزش 1 امتیاز حداکثر 10 امتیاز

یعنی بالای 200 ساعت آموزش رو هم 10 بده

لطفا راهنمایی میفرمائید

گزارش تخلف

سؤالات مربوط به اکسل

برو به

به پشتیبانی نیاز داری؟

در صورتی که

• در کار با بتازون مشکلی دارید
  • در مورد خدمات بتازون سؤالی دارید
  • نظراتی را برای ارتقا و بهبود خدمات دارید

خوشحال میشیم که حتماً با ما در میان بزارید

علی امینی
علی امینی

1 سال پیش

اگه ساعت ها رو به صورت عدد اعشاری وارد میکنید یعنی مثلا 25 ساعت و 40 دقیقه رو به صورت 25.66 نوشتین از این فرمول استفاده کنید:

=IF($B2>200,10,ROUNDDOWN($B2/20,0))

اینجا فرض کردم که در سلول B2 ساعت را وارد کردین و بقیه ساعت ها زیر این سلول هست و میتونید بسط بدید فرمول رو.

اگه ساعت ها رو به فرمت ساعت وارد میکنید یعنی مثلا 25 ساعت و 40 دقیقه رو به صورت 25:40 نوشتین از این فرمول استفاده کنید:

=IF($B2*24>200,10,ROUNDDOWN($B2*24/20,0))

برای راحتی کار پیشنهاد میکنم دیتابیس رو تبدیل به تیبل کنید با انتخاب کل محدوده و زدن ctrl+T بعد اسم تیبل رو در تب table design عوض کنید مثلا بذارید Scoring

حالا در اولین سلول ستونی که قراره امتیازها قرار بگیره فرمول را paste کنید. البته به شرطی که اولین سلول ساعت ها B2 باشه.

یه مدل دیگه رفرنس دهی هم داخل تیبل ها میشه انجام داد به این صورت:

=IF([@[ساعت آموزش گذرانده]]*24>200,10,ROUNDDOWN([@[ساعت آموزش گذرانده]]*24/20,0))

مزیت تیبل اینه که میتونید با اضافه کردن داده به زیر تیبل؛ خودکار دیتابیس رو گسترش بدین و دیگه نیاز نیست فرمول رو بسط بدید به پایین.

کلا در تیبل نیازی به بسط فرمول ندارید چون وقتی یک فرمول را در ردیف اول داده ها مینویسید؛ خودش برای کل ستون اعمال میکنه.

برای فرمت شرطی و اینا هم مزایایی داره.

گزارش تخلف

برو به

درباره ما

بتازون یک سایت نیست، یک خانواده است. یک محل برای همه ما، محلی که به هم کمک کنیم و با هم پیشرفت کنیم. این که الآن اینجایی اتفاقی نیست، خوشحالیم که بهمون ملحق شدی...