مهدی انتظاری
مهدی انتظاری

1 سال پیش

حل شده

پاسخ

طبقه بندی اطلاعات برای معاملات فصلی

با عرض سلام وقت بخیر من حسابدار هستم و فاکتورهای رسمی صادره مجموعه را توی فایل اکسل ثبت میکنم قبلا save as میکردم و یک فایل اکسل مجزا برای هر فاکتور ایجاد میکردم ولی جدیدا همه را توی یک فایل و با شیت های مختلف ثبت میکنم(البته برای هر فصل) سوال اصلی و مهم اینا که من میخوایم این اطلاعات به صورت خودکار با ایجاد هر فاکتور جدید برا داخل یک جدول که شامل اطلاعاتی چون نام خریدار شماره اقتصادی،شناسه ملی،ادرس ، باشه و شامل اعدادی شامل مبلغ فاکتور تخفیف مبلغ بعد از تخفیف،مالیات،مبلغ نهایی البته شنیدم میشه اکسپورت کرد توی اکسس و از اونجا مستقیم توی سامانه افلاین معاملات فصلی اپلود کرد.اگه از دوستان کسی بتونه راهنمایی کنه ممنون میشم

گزارش تخلف

سؤالات مربوط به اکسل

برو به

به پشتیبانی نیاز داری؟

در صورتی که

• در کار با بتازون مشکلی دارید
  • در مورد خدمات بتازون سؤالی دارید
  • نظراتی را برای ارتقا و بهبود خدمات دارید

خوشحال میشیم که حتماً با ما در میان بزارید

پاسخ حل کننده

سلام، من متوجه اون قسمت " البته شنیدم..." نشدم. یعنی اون قسمت راه جایگزین و موجود برای سوالتون هست؟

از اونجائیکه فایل نمونه یا عکسی نذاشتید تا ساختار فایل رو ببینیم به صورت کلی بیان می کنم.

اگر شما ساختار فایل رو به این صورت بزارید که هر فاکتور داخل یک شیت قرار بگیره و شیت ها رو به صورت یکسان طراحی کنید (یعنی تمام مواردی که می خواهد رو در یک سلول مشخص هر شیت داشته باشید)

• حالت اول) اگر می خواهد با ثبت هر فاکتور، این اطلاعات به صورت اتوماتیک همون لحظه در جدول مربوطه قرار بگیره نیاز به کد نویسی VBA در فایل دارید

• حالت دوم) اگر می خواهد هر موقع نیاز داشتید یک خروجی از همه فاکتورهای موجود بگیرید، اینکار با پاورکوئری در اکسل قابل انجام هست (روش راحت تر)

گزارش تخلف

مهدی انتظاری
مهدی انتظاری

1 سال پیش

سلام جناب یاوری خب این که مشکلی نیست همشو یکسان میکنم و اینکه زیاد واجب نیست که برام به لحظه جدول بشه و فقط پایان هر فصل بتونم طبقه بندی کنم کفایت میکنه برام این پاور کوئری از چه طریق اجرا میشه ؟؟؟امکانش هست راهنماییم کنید

گزارش تخلف

سلام، جایی گفته نشد مشکل هست. راه حل بیان شد.

پاورکوئری ابزار خود اکلسه و باید برای اینکار مقدمات کار باهاش رو بلد باشید. می تونید از قسمت دوره های آموزشی ملاحظه کنید یا آموزش این مورد در پاورکوئری رو جست و جو کنید.

پاورکوئری در تب Data و پنل Get & Transform Data هست. تمام گزینه ها قسمت های مختلف پاورکوئری را اجرا می کنند.

گزارش تخلف

برو به

درباره ما

بتازون یک سایت نیست، یک خانواده است. یک محل برای همه ما، محلی که به هم کمک کنیم و با هم پیشرفت کنیم. این که الآن اینجایی اتفاقی نیست، خوشحالیم که بهمون ملحق شدی...