عادل خلیلیان
عادل خلیلیان

1 سال پیش

پاسخ

پاک کردن اطلاعات وارد شده در سلول های مختلف اکسل به صورت اتوماتیک

سلام من دنبال راه حلی برای این هستم که بعد از ورود اطلاعات در سلول های مختلف اکسل و پرینت از اون دوباره اطلاعات وارد شده در سلول ها رو ری ست کنم و عملا اون سلول های اطلاعاتشون پاک بشه

گزارش تخلف

سؤالات مربوط به اکسل

برو به

به پشتیبانی نیاز داری؟

در صورتی که

• در کار با بتازون مشکلی دارید
  • در مورد خدمات بتازون سؤالی دارید
  • نظراتی را برای ارتقا و بهبود خدمات دارید

خوشحال میشیم که حتماً با ما در میان بزارید

سلام، می تونید از ماکرو ها استفاده کنید.

از منوی View و پنل macros روی گزینه کشویی macros بزنید و گزینه record macro را انتخاب کنید.

در پنجره باز شده نامی دلخواه برای ماکرو بزارید و حتماً یک shortcut key که به خاطر داشته باشید تعریف کنید و سپس ok کنید.

کارهایی که تمایل دارید انجام شود را انجام دهید. سلول ها را با موس دونه دونه انتخاب و کلید delete صفحه کلید رو بزنید.

سپس از همین مسیر stop کنید.

دفعات بعد کافیه کلیدهای ترکیبی که تعریف کردید را بزنید تا تمام کارهایی که انجام دادید اتوماتیک تکرار شود.

توجه:

ماکرو به زمان حساسیت نداره و عجله ای نکنید ولی تمام حرکات شما شامل انتخاب سلول، تایپ، حذف، اسکرل و غیره را ضبط می کند. پس کارهای اضافی انجام ندهید.

گزارش تخلف

اشکان طاهری
اشکان طاهری

1 سال پیش

باسلام

جناب یاوری عزیز درست فرمودن فقط یه جزئی مشکل داره چون فرمان پرینت داخل ضبط ماکرو اجرا نمیشه و از اونجایی که ماکرو خیلی سریع در کسری از ثانیه اجرا میشه ممکنه قبل از پرینت اطلاعات پاک بشه و پرینت سفید گرفته بشه

من ماژول تست شده رو براتون میزارم

گزارش تخلف

آقای طاهری حرف شما کاملا منطقی و درست هست و من توضیحاتم ناقص بود. ضمن اینکه ممنون میشیم کد مدنظر رو در اختیارمون بزارید تا استفاده کنیم، من فقط برای حذف اطلاعات گفتم ماکرو بزنند (این رو فراموش کردم تاکید کنم)

یعنی اطلاعات رو وارد کنند، پرینت بگیرن و بعد با ماکرو اطلاعات حذف بشه و دوباره این روند تکرار بشه.

ممنون از این نکته مهم در مورد پرینت.

گزارش تخلف

برو به

درباره ما

بتازون یک سایت نیست، یک خانواده است. یک محل برای همه ما، محلی که به هم کمک کنیم و با هم پیشرفت کنیم. این که الآن اینجایی اتفاقی نیست، خوشحالیم که بهمون ملحق شدی...