فرهاد سحرخیز
فرهاد سحرخیز

1 سال پیش

حل شده

پاسخ

ارور فرمول سام ایفز هنگام جابجائی فایل

سلام- یادداشتهای صورت مالی تهیه کردم تماما با فرمول سام ایفز

وقتی فایل اکسل را جابجا میکنم از درایوی به درایو دیگر یا به کامپیوتر دیگر(بالاخص) و روی سلولهای دارای فرمول قرار میگیرم آدرس سلول در کامپیوتر اول را نشون میده و فورا پیغام ارور میده.

لطفا راهنمائی کنید باید چکار کنم که با جابجائی فایل اکسل نیاز به آدرس کامپیوتر نداشته باشه- با تشکر

گزارش تخلف

سؤالات مربوط به اکسل

برو به

به پشتیبانی نیاز داری؟

در صورتی که

• در کار با بتازون مشکلی دارید
  • در مورد خدمات بتازون سؤالی دارید
  • نظراتی را برای ارتقا و بهبود خدمات دارید

خوشحال میشیم که حتماً با ما در میان بزارید

علی امینی
علی امینی

1 سال پیش

سلام

منظور از آدرس سلول در کامپیوتر اول را نفهمیدم. میتونید یه عکس از فرمول و ارور بفرستید؟

گزارش تخلف

فرهاد سحرخیز
فرهاد سحرخیز

1 سال پیش

آقای امینی سلام و تشکر

ببینید فرمول sumifs یا sumif در سلول فقط به سلولها یا شیتهای یک workbook اشاره میکند ولی وقتی ورک بوک را کپی میکنم و در یک کامپیوتر دیگر یا یک درایو دیگر در همان کامپیوتر قرار میدهم ابتدا همه چیز مرتبه

مشکل از لحظه ای ایجاد میشه که روی سلولهای دارای فرمول کلیک کنم و بخواهم فرمول را مشاهده یا تغییر بدهم اونوقت آدرس سلول با کامپیوتر الف شروع میشود یا با درایو قبلی(مثلا دراین D)

اینجا مجبور میشوم روی سلول تغییر بدهم و فرمول را باز نویسی کنم.

دنبال ره حل هستم که فرمول فیکس شود و ارتباط به محل اولیه اش (درایو قبلی یا کامپیوتر قبلی) نداشته باشد.

گزارش تخلف

علی امینی
علی امینی

1 سال پیش

آقا من تا حالا همچین چیزی ندیدم. خیلی عجیبه

هرچی هم سرچ میکنم نمیتونم راه حلی پیدا کنم.

اگه به نتیجه رسیدم میفرستم براتون.

گزارش تخلف

علی امینی
علی امینی

1 سال پیش

پاسخ حل کننده

سلام مجدد

توی یک سلول از اکسل این فرمول رو بنویسید و بفرمایید که خروجی چی بهتون میده:

=INFO("RECALC")

گزارش تخلف

فرهاد سحرخیز
فرهاد سحرخیز

12 ماه پیش

سلام و پوزش از تآخیر= فرمول شما در اکسل جوابش اتوماتیک است

البته از چت جی بی تی پرسیدم جواب زیر را داد : سوال و جواب را میفرستم ببینید:

چرا وقتی ورک بوک اکسل که شامل فرمول هست به کامپیوتر دیگر منتقل میشود ارور میدهد و مسیر جدید میخواهد

در صورتی که ورک بوک اکسلی که شامل فرمول‌هایی است را به کامپیوتر دیگری منتقل می کنید و در هنگام باز کردن آن ارور می‌گیرید و مسیر جدیدی درخواست می‌شود، علت آن احتمالاً به دلیل اشتباه در مسیر فایل متصل شده است. در اکثر موارد، فرمول‌ها در ورک بوک‌های اکسل با استفاده از مسیر مطلق (absolute path)، مسیر نسبی (relative path) یا نام راهنما (named range) استفاده می کنند. زمانی که ورک بوک اکسل را به کامپیوتر دیگری منتقل می کنید، احتمالاً مسیر فایل وابسته به کامپیوتر قبلی را از دست می دهد و به دنبال مسیر جدیدی برای فایل‌های مورد نیاز است.

برای رفع این مشکل می توانید روش های زیر را بررسی کنید:

۱. استفاده از مسیر مطلق: به جای استفاده از مسیر نسبی یا نام راهنما، از مسیر مطلق استفاده کنید (مانند C:\Documents\Example.xlsx). در این صورت، هر جاکه فایل ورک بوک مشخصی قرار دارد، روی آن فایل ارجاع می‌شود، بدون توجه به محل فایل‌های دیگر.

۲. تنظیم مجدد مسیر فایل: می توانید مسیر فایل‌های مورد نیاز را در ورک بوک اکسل بروز کنید. برای این کار، فرمول‌ها، نام راهنماها و سایر مکان‌های پیوند را اصلاح کنید تا با مسیر صحیح جدید تطابق داشته باشند.

۳. راهنمایی برای مراجعه به فایل‌های خارجی: اگر فرمول‌ها به فایل‌های خارجی (مانند فایل‌های تصویر، فایل‌های صوتی و غیره) ارجاع دارند، مطمئن شوید که فایل‌های مذکور همراه با ورک بوک شما منتقل شده باشند، و ارتباط آنها با ورک بوک حفظ شده باشد.

در نهایت، بسته به مورد استفاده‌ی خاص شما، ممکن است راه حل دقیقی متفاوت با موارد فوق وجود داشته باشد. اگر همچنان با مشکل روبرو هستید، بهتر است به تنظیمات ورک بوک و فرمول های داخل آن دقت کنید و اگر امکان دارد، مطالعه کنید که آیا همهٔ فرمول‌ها درست و با مسیر صحیح قرار دارند یا خیر.

ویرایش شده توسط فرهاد سحرخیز در 12 ماه پیش

گزارش تخلف

علی امینی
علی امینی

12 ماه پیش

سلام خواهش میکنم اختیار دارین

خب پس درسته باید اتوماتیک باشه. گفتم اگه نیست مشکل همینه.

جواب هوش مصنوعی جالبه

حل شد الان مشکلتون؟

sumif که نوشتین به ورک بوک های خارجی ارجاع دادین؟ یا داخل ورک بوک خودتون بوده؟

گزارش تخلف

برو به

درباره ما

بتازون یک سایت نیست، یک خانواده است. یک محل برای همه ما، محلی که به هم کمک کنیم و با هم پیشرفت کنیم. این که الآن اینجایی اتفاقی نیست، خوشحالیم که بهمون ملحق شدی...